18.06.2016 10:04 - Няма ташакларъ: Турция падна
Автор: fascindoo Категория: Политика
Прочетен: 681 Коментари: 0 Гласове:
4

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

Няма прошка! Шампионът Испания се развихри с 3:0 над клетите турци

Мората и Нолито осигуриха осминафинал на европейския шампион

·         17 юни 2016|23:46

image

Европейският шампион Испания вече показа истинското си лице на финалите във Франция, като разби Турция с 3:0 във втория си мач от група "D". На стадион "Алианц Ривиера" Ла Фурия се развихри с голове на Мората (34, 48) и Нолито (37) и така записа втора победа, за да си подпечатат класирането на осминафиналите.

Командата на Висенте Дел Боске имаше пълен контрол в мача и макар третото попадение да не бе редовно заради засада, не остави никакво съмнение, че заслужава успеха. Определено Испания показа доста по-солидна игра от първия си мач във Франция, при това без нито една промяна от състава, победил измъчено Чехия с 1:0 преди дни.

Дефанзивната и агресивна тактика на Фатих Терим, подобно на предишния мач с Хърватия (0:1), сдаде фронта още преди почивката. В атака клетите турци птк имаха всичко на всичко два-три далечни удара, при които дори не се наложи намеса на испанския вратар Давид Де Хеа.

Двубоят започна агресивно и с доста бързо темпо, като само в първите десет минути двата отбора вече имаха по един жълт картон. Очевидно по-класният отбор на терена Испания наложи контрол и постепенно натика съперника в неговата половина.

Мората отправи първия удар в турската врата, който обаче бе избит от Волкан Бабаджан. Тимът на Фатих Терим показа зъби с два далечни шута на Чалханоглу, но и двата над гредата. Последва нов силен натиск на Ла Фурия, при който Нолито на два пъти бе близо до гола, но не успя да реализира.

Дойде 32-ата минута, когато турците все пак сдадоха фронта. С отлично центриране отляво Нолито качи топката на главата на Мората, който я заби безпощадно с глава в мрежата за 1:0. Турция още не се бе отърсила от шока и получи втори гол.

В 27-ата минута Фабрегас пусна извеждащ пас зад турската защита, Топал не успя да избие топката и я подари на Нолито, който с прецизен нисък удар простреля Бабаджан - 2:0. До края на полувремето турците изглеждаха в нокдаун, а тимът на Дел Боске буквално правеше каквото си иска на терена. До нови голове обаче не се стигна и Ла Фурия се прибра в съблекалнята с два гола аванс.

Такива обаче паднаха бързо след началото на второто полувреме. Иниеста изведе Алаба отляво, който пусна към Мората на празна и нападателят вкара втория си гол в мача. На повторенията обаче се видя, че при паса към Алба имаше засада, която остана незабелязана от страничния рефер.

След час игра тимът на Дел Боске вече играеше в тренировъчно темпо, като Давид Силва направи два пропуска в рамките на секунди. Нито смените на Фатих Терим, нито тези на Дел Боске промениха нещо на терена. До края на двубоя Испания продължи да държи контрола на мача с отличната си преднина в резултата и се поздрави с успеха.

Така Испания излезе еднолично на първо място в група "D" на Евро 2016 с пълен актив от 6 точки, с две повече от втория Хърватия. На третото място остава Чехия с 1 точка, а на дъното е Турция без актив.

Испания - Турция 3:0